[personal profile] danirra
☘🪻☘Мої Вам травневі вітання, друзі!

Згадаємо цього разу про рослини, які чарують красою і вміють ту красу передавати нам. Я не перший рік фарбую писанки виключно рослинними відварами. Пробую різні трави, квіти, кущі. А особливий інтерес маю до рослин з родини глухокропивові. Бо їх найбільше зростає в степу, бо вони такі прекрасні, духмяні, квітнуть рожевими, пурпуровими, брудно-рожевими, темно-синіми квітами, бо всі вони вміють фарбувати писанку.
🪻А ще ж глухокропивові (інша назва - губоцвіті) чудові лікарі: лаванда покращує розумові здібності, апетит у дітей, зміцнює імунітет; суховершки зміцнюють волосся; розхідник лікує всі запалення у вухах, лікує ніс, горло, очі; відваром з шавлії полощуть ротову порожнину.
🪻До речі, розхідник (Glechoma hederacea) зацвів у квітні, але цвіте він і до цих пір. Можна назбирати зо дві столові ложки цієї рослини, залити двома склянками окропу, настояти 30 хвилин і полоскати хворе горло, так можна вилікувати навіть гнійну ангіну. Це за рецептами фітотерапевта Наталі Земної.
Горлянку женевську називають ще «дівоча краса». Сама рослина, розповідає Наталя Петрівна, теж дуже красива - має темні сині квіточки, які цвітуть у пазухах листочків і йдуть до самого верху стебла колосочком. Стебло в рослини чотиригранне, як і в усіх губоцвітих. Є ще інший вид горлянки з округлими листочками, то горлянка повзуча. Квітують горлянки в травні. Ростуть на сонячних луках разом з тонконогами та пирієм.
🪻☘В народній медицині горлянкою користуються вже давно. Жінкам старшого віку вона допомагає тривалий час почуватися молодими, гарними, життєрадісними, мати гострий зір, красиві очі, волосся та шкіру обличчя. Взагалі жінці будь-якого віку дозволяє почуватись енергійною, веселою і гарною. Бо відомо, що приваблива жінка — то жінка передусім здорова.
🪻☘Настій для ополіскування волосся (рецепт Наталі Земної):
5 ст. л. трави на 1 л окропу, настоювати 2-4 год., можна прокип'ятити 1-2 хв., процідити і мити волосся, втираючи у шкіру голови.
Збирають повністю розквітле стебло, яке використовують у багатьох видах чайних і лікувальних сумішей, а також окремо. Молоде листя можна класти в салати та супи, але потроху, бо воно гірчить.
Писанці горлянка женевська дарує чудові холодні зелені барви, близькі до бірюзових відтінків. Учасники Школи писанкарства "РЯСТ" Альона Романюк, Галина Тудай, Ольга Завальнюк, Олеся Пшеничнюк в різні роки фарбували писанку горлянкою повзучою, і в них отримувався насичений зелений відтінок. Заходьте читати дописи рястівчан в нашій затишній групі:
Якщо Вам цікаво побачити процес, то маєте нагоду, бо вже є сюжет про фарбування горлянкою на моєму каналі "Школа писанкарства "РЯСТ" на youtube. Ласкаво прошу.
Посилання на відео - в першому коментарі.
Там же на моєму каналі можна побачити і майстер-клас про фарбування квітами шавлії сухостепової.
Дякую Вам за відгуки! Бережіть себе і своїх рідних